Michał Doliński

Niezmiernie miło mi jest wszystkich powitać i powiedzieć z uśmiechem:-) Dzień dobry.

Dnia 7 czerwca 2021 na podstawie wydanego przez Wójta Gminy Lesznowola Panią Marię Jolantę Batycką-Wąsik zarządzenia, przypadł mi zaszczyt pełnienia funkcji Dyrektora Szkoły Podstawowej w Zamieniu. Wychodząc z założenia, że warto zawsze jest poznać kogoś nieco lepiej, chciałbym trochę Państwu o sobie opowiedzieć. 

Od kilku pokoleń jestem związany z pobliskim Piasecznem, a od 7 lat wraz z ukochaną żoną, również nauczycielką, mieszkam w Nowej Woli. Moja przygoda z byciem nauczycielem zaczęła się już kiedy chodziłem do 8-letniej szkoły podstawowej w latach 90-tych. Wtedy to, na podwórku, uczyłem swoje młodsze koleżanki i kolegów matematyki. Na poważnie jednak nauczycielem zostałem 12 lat temu, kiedy to tuż po obronie pracy magisterskiej zrezygnowałem z dobrze zapowiadającej się kariery naukowej na Politechnice Warszawskiej. Jako nauczyciel chemii i fizyki pracowałem w kilku szkołach, gdzie zgłębiałem niełatwe tajniki pracy, a od 2013r. związany byłem ze Szkołą Podstawową im. Polskich Olimpijczyków w Mysiadle. Moja kariera zawodowa to również bycie m.in doradcą metodycznym ds. fizyki, szkoleniowcem w zakresie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji oraz metody WebQuest. Pełniłem rolę koordynatora szkolnego programu „Edukacja Nowej Generacji”, jestem autorem licznych scenariuszy zajęć edukacyjnych oraz projektów m.in. z zakresu ekologii.

W młodości byłem też mocno związany z Oddziałem PTTK w Piasecznie, gdzie poznałem wielu wspaniałych ludzi, organizowałem rajdy, wycieczki, pełniłem też funkcję prezesa Koła Terenowego, a nawet przez krótki czas byłem Prezesem Oddziału.

W wolnych chwilach spędzam czas z ukochaną rodziną: żoną i 3,5 letnim synem, lubię też coś poczytać, przekartkować prasę popularnonaukową, obejrzeć coś dobrego na platformie, czy też pograć w gry komputerowe. Lubię podróże: małe i DUŻE. Myślę o sobie, że jestem lokalnym patriotą i uważam, że w każdym miejscu warto poszukać historii i o nią zadbać. Prowadzę swoją stronę na Facebooku EduDolinka.pl, która dotyczy m.in. szeroko pojętej edukacji oraz ciekawostek ze świata nauki i techniki. 

Jako nauczyciel stawiam na budowanie pozytywnych relacji z uczniami, a jako Dyrektor chce tworzyć nowoczesne środowisko edukacyjne, przyjazne uczniowi, które będzie przygotowywać go do życia w szybko zmieniającym się świecie, ale które też ukształtuje w umiłowaniu do tradycji, lokalnej historii, a przede wszystkim do miłości do drugiego człowieka. 

Moje hasło to: 
„Aktywność, Wszechstronność, Bezpieczeństwo – Jak w Domu”.

Skip to content